(brak podpisu)

XIV Konferencja Opieka Paliatywna w Polsce 2025

W dniach 4-5 kwietnia w Warszawie odbyła się XIV Konferencja Opieka Paliatywna w Polsce. Z zespołu Hospicjum św. Jana uczestniczyli w niej ks. Andrzej Partika SAC, dyrektor, oraz dr Magdalena Pastuszak i dr Anna Garczyńska.

Wydarzenie organizowała Termedia. W trakcie spotkanie poruszono najistotniejsze problemy dotyczące opieki paliatywnej w Polsce. Zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów na temat m.in. o „Roli radioterapii i brachyterapii u pacjentów w opiece paliatywnej”, „Co lekarz medycyny paliatywnej powinien wiedzieć o postępowaniu z pacjentami po urazach i poddawanych zabiegom chirurgicznym w nagłych wypadkach”, „Postępowanie z pacjentem z przewlekłą białaczką limfocytową”, „Leki potencjalnie niebezpieczne u osób w wieku podeszłym”.

Ostatnie aktualności

Wzmacniamy nasze Hospicjum dzięki projektowi „Pomorze Zachodnie – Silne NGO”

Nasza Fundacja otrzymała grant w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – Silne NGO”.

Jasne Błonia rozkwitły nadzieją

W sobotę na Jasnych Błoniach odbył się finał tegorocznych Pól Nadziei – wyjątkowego wydarzenia pełnego dobra,

Pola Nadziei – Zapraszamy na Finał!

Już 16 maja 2026 roku zapraszamy mieszkańców Szczecina i regionu na finał szczecińskiej edycji akcji „Pola

Marsz dla życia – Jestem dla Ciebie

Marsz dla Życia w Szczecinie – wspólne świadectwo i realna pomoc W niedzielę 19 kwietnia ulicami