O nas

Kim jesteśmy?

Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, każdego roku przyjmuje kilkadziesiąt osób, które usłyszały diagnozę o nieuleczalnej chorobie. Mimo zastosowanego leczenia ich stan zdrowia nie poprawia się. Wówczas rodzina i bliscy pacjenta trafiają do nas. Otaczamy opieką całą rodzinę, bo często najbliżsi również wymagają wsparcia psychicznego oraz umiejętności opieki nad pacjentem.
Obejmujemy osobę chorą profesjonalną opieką i wspieramy rodziny w walce z chorobami nowotworowymi. Niesiemy pomoc humanitarną. Mamy duże doświadczenie, wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną, oddanych Opiekunów Medycznych, Rehabilitantów i Psychologów.

Prowadzimy również Hospicjum DOMOWE – opiekujemy się chorymi w ich domach, niosąc im ulgę w cierpieniu, będąc wsparcie dla Członków Rodzin.

Działamy w 4 głównych
obszarach

Hospicjum Domowe

W ramach hospicjum domowego obejmujemy opieką pacjentów mieszkających na terenie Miasta Szczecina. Zgłoszenie chorego odbywa się w naszym sekretariacie, a o jego przyjęciu decyduje lekarz po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną. Opieka hospicyjna prowadzona jest w domu chorego przez współpracujący z rodziną zespół hospicyjny.

Dysponujemy kadrą wykwalifikowanych specjalistów w skład której wchodzą: pielęgniarki, lekarze, psychologowie, rehabilitanci oraz kapłani. Korzystającym z opieki hospicjum domowego zapewnia się w szczególności wizyty lekarskie oraz wizyty pielęgniarskie. Dodatkowo przysługują odwiedziny psychologa, fizjoterapeuty i duszpasterza, które ustala się w zależności od potrzeb pacjenta. Pacjenci będący pod opieką hospicjum domowego mają również możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu medycznego uiszczając kaucję zwrotną.

Hospicjum Stacjonarne

Sprawujemy całodobową opiekę nad pacjentami będącymi w stanie terminalnym, którą realizujemy dzięki naszemu profesjonalnemu personelowi, w skład którego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psychologowie, kapłani oraz wolontariusze. Posiadają oni specjalistyczną wiedzę oraz długoletnią praktykę z zakresu dziedziny medycyny hospicyjnej i paliatywnej.

Dysponujemy 30 łóżkami wyposażonymi w materace przeciwodleżynowe oraz specjalistycznym sprzętem medycznym niezbędnym w codziennej posłudze najbardziej potrzebującym. Prowadzimy także własną kuchnię, w której nasi kucharze codziennie przygotowują świeże posiłki dla naszych podopiecznych. W ciepłe i słoneczne dni pacjenci mogą korzystać z tarasu oraz ogrodu znajdującego się na naszym terenie. Posiadamy również kaplicę, w której odbywają się codzienne nabożeństwa. O przyjęciu do hospicjum stacjonarnego decyduje lekarz po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną pacjenta.

Spotkania dla osób w żałobie

Przez lata wspierania przeżywających żałobę po stracie bliskiej osoby. Widzimy jak trudne dla wielu z nas jest radzenie sobie po stracie.

– Jak nauczyć się żyć bez kogoś, kto wypełniał ogromną część naszego życia?

– Jak odnaleźć się w rzeczywistości, w której wydaje się brakować najważniejszego elementu?

Często mówicie o poczuciu osamotnienia, niezrozumienia, niesprawiedliwości, zagubienia. Świat – wydaje się – że ruszył dalej, a mimo to dla wielu z nas zatrzymał się w momencie śmierci bliskich.

Słyszymy Was i wiemy, jak istotne jest towarzyszenie kogoś, kto jest w stanie zrozumieć, przez co przechodzimy. W żałobie wszyscy jesteśmy do siebie podobni, bo przeżywamy ten sam ból, choć każdy na swój sposób.

Poradnia Medycyny Paliatywnej

Do dyspozycji pacjentów w Poradni Medycyny Paliatywnej pozostaje lekarz, pielęgniarka i psycholog. Na wizytę można zarejestrować się osobiście w sekretariacie hospicjum lub telefonicznie dzwoniąc pod numery: 665 008 444. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie aktualnego skierowania.

Poznaj również Hospicjum Perinatalne JESTEM…

JESTEŚMY specjalistami, którzy otaczają wsparciem medycznym, psychologicznym i duchowym rodziców i medyków, którzy spotykają się z diagnozą nieuleczalnej choroby dziecka w okresie prenatalnym.

Galeria

Hospicyjna terapia zajęciowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

II Maraton Rowerowy