Dzień wolontariusza w II LO Stargard Szczeciński

Z wizytą w II LO im. C.K. Norwida  w Stargardzie Szczecińskim

Od początku 2014 roku uczniowie II LO   pod opieką  Pani  Ewy Januszkiewicz, która zainicjowała działalność tej grupy, uczestniczą w licznych pracach  Wolontariatu „Siewcy nadziei” na rzecz chorych i ich rodzin z  naszego hospicjum.

Zaproszeni goście:  ks. Eugeniusz Leśniak-Dyrektor hospicjum i  Pani Kamila Kuźnicka-koordynator wolontariatu, spotkali się z młodzieżą  oraz  ks. kan. Henrykiem Marczakiem-Proboszczem Parafii N.M. P. Królowej Świata w Stargardzie, a także  Dyrekcją i  gronem pedagogicznym, świętując Światowy Dzień Wolontariusza w II LO w Stargardzie.

Podczas spotkania wolontariuszki: Paulina Eggert, Katarzyna Styrnal, Ewelina Domańska oraz Jana Gujwan, przekazały dla hospicjum wykonane przez siebie obrazy ukazujące różne sytuacje z życia wolontariatu.

Nazwę stargardzkiego  wolontariatu  zaproponowali sami uczniowie. Blisko dwuletnie jego funkcjonowanie pokazuje, iż jest to imię dobrze dobrane, gdyż wielokrotnie można było zaobserwować, że młodzież w kontakcie z chorymi ludźmi jest źródłem ich   uśmiechu i sił, a entuzjazm i radość, którą wnosi, stanowi dla podopiecznych źródło nadziei.

Licznie zaangażowana   młodzież spoza Szczecina dwukrotnie uczestniczyła w  „Akcji  żonkil”, kwestując dla hospicjum, brała udział w biegach ekumenicznych, angażowała się w uroczystość Dnia Patrona hospicjum, uświetniała obchody  Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz Międzynarodowego Dnia Chorego, brała udział w licznych pracach porządkowych w budynku i na terenie obiektu, w ogrodzie, w pralni, w kuchni, a nade wszystko towarzyszyła chorym poprzez modlitwę i  różnorodne zaangażowanie serca.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej pokazującej działalność młodzieży ze Stargardu w naszym hospicjum w latach 2014 i 2015  .

Posted in Aktualności.