PACJENCI O NAS

PACJENCI O NAS

 

W 2005 r. zdiagnozowano u mnie chorobę nowotworową. Zaufałam lekarzom i poddałam się leczeniu. Od tego czasu przeszłam wiele operacji oraz chemioterapii. Jednocześnie cały czas wierzę, że moja wola życia i wiara we własne siły obronne organizmu pozwalają mi przezwyciężać chorobę. Nadzieję i siły do walki z codziennymi dolegliwościami w dużym stopniu pomagają mi w sobie odnaleźć osoby prowadzące zajęcia w Akademii Walki z Rakiem w Szczecinie.

Dzięki cyklicznym spotkaniom  z psychologiem, mogłam nauczyć się radzić sobie ze stresem, poprawić relacje z bliskimi, wspierającymi mnie w chorobie oraz poznać techniki relaksacyjne np. świadome oddychanie czy stosowanie wyobraźni w zdrowieniu.

Cotygodniowe zajęcia z choreoterapii pozwalają mi na systematyczne uwalnianie nagromadzonego stresu, obniżanie poziomu  lęku i strachu, doświadczanie radości i zadowolenia. Można się tu wypłakać, ale też i serdecznie pośmiać .

Uczestnicząc  w różnorodnych spotkaniach np. z  lekarzem onkologiem, genetykiem czy dietetyczką zdobyłam nową wiedzę, bardzo dla mnie przydatną.

Akademia oferuje również atrakcje kulturalne jak  wspólne wyjścia do teatru, kina czy opery.

Spotkania w Akademii z okazji Świąt i innych uroczystości były dla mnie okazją do wielu wzruszeń i sympatycznych przeżyć. W Akademii poznałam wiele koleżanek i zawarłam trwałe przyjaźnie. Wspaniale wspominam warsztaty organizowane co roku nad morzem. Jest to dla

mnie czas radości, poczucia spełnienia. W tym czasie nabieram siły i wzmacnia  swój organizm. Akademia jest dla mnie dużym wsparciem w moim procesie zdrowienia.

EWA

Z wdzięcznością

 

 

 

Akademia chorych do walki z rakiem, Należę do Akademii od lata 2007. Na początku mojej choroby miałam  porady i wsparcie psychologa indywidualnie. Potem zaczęłam uczęszczać na spotkania grupowe raz w tygodniu. Korzystałam również ze spotkań specjalistycznych tj. :

– rozmowy i wykłady z diabetologiem

– spotkania z lekarzem orzecznikiem

–    -”-         z prac. ZUS

–    -”-  z kosmetologiem

–  -”-    z prawnikiem dot. praw pacjęta

– w zajęciach plastycznych w sezonie świątecznym

– w naukach związanych z wykorzystaniem różnych technik oddychania

–  i innych różnych warsztatach  zajęciowych które rozszerzają nasze możliwości i wiarę że my jeszcze dużo możemy –  korzystam również z usług rehabilitanta  gdy jest taka możliwość. Od paru lat uczestniczę w co tygodniowych zajęciach choreoterapii (taniec w grupie, dobra zabawa i gimnastyka). Uczestniczyłam również w warsztatach wyjazdowych nad morzem : do Rewala i Niechorza ( mamy tam cały wachlarz w/w spotkań i zajęć łącznie z takimi – basen, dżakuzi wykłady lekarza i rehabilitacja) Wyjeżdżamy  także na pielgrzymki po Polsce ( w planach Włochy).

Dwa razy w roku mamy spotkania w całym gronie-  spotkanie wigilijne oraz Wielkanoce (każda przygotowuje swoją najlepszą potrawę) Obecnie nie wyobrażam sobie jak zapełniłabym  ten czas który spędzam na warsztatach w Akademii ( tam się rozwijam, leczę swoją duszę i tam

mam wsparcie grupy  w okresie mojej choroby)

Barbara

 

 

Każdy człowiek w chorobie przechodzi mniejszą bądź większą metamorfozę. Tak było również ze mną.  Akademia i możliwość uczestnictwa w Niej daje mi więcej niż się spodziewałam. Naucza pokory, daje mnóstwo zrozumienia-tak niezbędnego a tak trudnego do zdobycia w życiu codziennym i ciepła-człowiek nie czuje się pozostawiony samemu sobie i mam możliwość czerpania pokładów siły i optymizmu. To jak magia. Jestem wdzięczna i oczarowana Akademią Walki z Rakiem.

Agnieszka.

 

Przychodzę na zajęcia z wielką radością, ponieważ czuję się dobrze w towarzystwie koleżanek, które uczestniczą w zajęciach. Jest miła atmosfera, wspieramy się, tutaj „ładuję akumulatory” na cały tydzień do następnego spotkania. Dziękuję że tutaj trafiłam, jestem innym człowiekiem- wyrozumiałym, tolerancyjnym, chętnym do pomocy innym, ale przede wszystkim sobie.

Beata Janina

 

Kiedy zdecydowałam się przyjść do akademii, a dowiedziałam się ,że istnieje, czułam, że potrzebuję porozmawiać o mojej chorobie z osobami, które też chorują, chciałam zdobyć wiedzę aby radzić sobie ze swoimi myślami .

Grażyna

Akademia do walki z rakiem to wielka szansa, siła, mobilizacja, radość życia. Oprócz moich dzieci i wnuków – to całe moje życie. W akademii otrzymuję tyle życzliwości, że starcza mi do następnego spotkania uwierzyć w ludzi.

Stanisława

W akademii otrzymuję dużo wsparcia , otuchy i nadziei. Pobyt tam pozwala przetrwać trudne chwile związane z chorobą, napawa mnie optymizmem i nadzieją na wyzdrowienie. Spotkania z dziewczynami dają mi dużo radości i siły.

Maria

Dzięki akademii chce mi się wyjść z domu zadbać o swój wygląd, przebywać  z ludźmi, rozmawiać. Wychodzę z depresji. Sama nie wyjechałabym gdziekolwiek z Akademią jest to możliwe- motywuje mnie. Dużo mi dają treningi relaksacyjne.

Danusia

Ja osobiście jestem szczęśliwa z tego że mogę przebywać w akademii na różnych spotkaniach. Spotkania daja mi możliwość spotykania z ludźmi, którzy mają podobne problemy życiowe i zdrowotne. Mogę częściej wyjść z domu, zadbać o swój wygląd. Sama nie wyjechałabym nigdzie- z grupą Akademii jest to możliwe.

Lodzia

Posted in Pacjenci o nas.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.